Українська школа політичних студій2011-07-27

АЗЕРБАЙДЖАНСЬКІ ЖУРНАЛІСТИ ЗУСТРІЛИСЯ ІЗ ВИПУСКНИКАМИ ТА УЧАСНИКАМИ ШКОЛИ


Протягом 21-23 липня 2011 року у Києві  перебувала група азербайджанських журналістів, які відвідали нашу країну з метою обміну досвідом. Візит став можливим за сприяння Лабораторії законодавчих ініціатив. Група складалася з 11 представників телебачення та друкованих ЗМІ Азербайджану, а також блогерів. Зокрема, до Києва завітали журналісти з телеканалів «Хазар», «Канал 13» та «Лидер ТВ», азербайджанського офісу «Радио Свобода»,  агентства «РИА - Новости Азербайджан» та сайту Realnews.az.

В рамках навчального візиту журналісти з Азербайджану зустрілися з випускниками та цьогорічними учасниками Школи професійної журналістики "НОВА УКРАЇНА". У неформальній атмосфері працівники медіа змогли поділитися своїм досвідом, думками, ідеями, обговорити сучасні виклики, що стоять перед журналістами в їх країнах.

Крім того, азербайджанські журналісти мали змогу ознайомитись із роботою сучасних українських ЗМІ та громадських організації, що працюють у сфері медіа.

Зокрема, 21 липня 2011 року учасники навчального візиту відвідали редакцію МГО «Інтерньюз-Україна», де зустрілися з програмним директором Андрієм Кулаковим, який розповів про історію відкриття представництва Інтерньюз-Нетворк в Україні та основні напрямки діяльності організації.

Також, азербайджанці зустрілися із Тетяною Богдановою, кореспондентом Global Voices - міжнародної спільноти блогерів та представників громадянської журналістики з усього світу. Т.Богданова розповіла, що Global Voices об‘єднує понад 300 авторів з різних країн, які пишуть на більш ніж 350 тем. Оскільки наразі існує дуже багато блогів, а пошукові системи не завжди знаходять необхідну інформацію Global Voices самостійно займається відбором суспільно важливих тем по країнам та оперативно публікує інформацію, яка у традиційних ЗМІ ще не з’явилася. Global Voices відкрита до співпраці з блогерами та громадянськими журналістами з усього світу та сприяє вільному розповсюдженню контенту зі своїх сайтів для того, щоб голоси блогерів з усього світу були почуті якомога більшою кількістю людей.

Після цього азербайджанські журналісти мали змогу ознайомитись із роботою редакції журналу «Кореспондент». Ірина Соломко, оглядач журналу, познайомила учасників візиту з основними виданнями холдингу KP Media. Також, вона розповіла про формат одного з найпопулярніших соціально-політичних видань України – журналу «Кореспондент», а також торкнулася питання формування редакційної політики журналу.

22 липня 2011 року азербайджанські журналісти завітали вже до телевізійної редакції. Учасники відвідали ньюзрум телеканалу «СТБ», де Ірина Федорів, керівник інформаційно-аналітичного відділення ЗАТ «ММЦ-СТБ» (Вікна-новини) ознайомила їх з роботою телеканалу СТБ, основними проектами каналу та розповіла про принципи його редакційної політики.

Азербайджанські журналісти в редакції журналу «Кореспондент».

Після цього відбулася неформальна зустріч, присвячена питанням свободи слова в Україні та у світі. Зокрема, учасники зустрілися із Оксаною Романюк, кореспондентом, представником в Україні міжнародної організації «Репортери без кордонів». Вона розповіла про діяльність організації в різних країнах, зокрема про кампанію зі сприяння етичній журналістиці в Азербайджані. Метою проекту є підтримка та відновлення етичних цінностей  в роботі журналістів. В рамках проекту передбачено проведення семінарів з питань журналістської етики, незалежності від політиків для редакторів, проведення круглих столів з цієї тематики та підписання маніфесту незалежних журналістів. (Детальна інформація про діяльність організації «Репортери без кордонів» в країнах Східної Європи).Азербайджанські журналісти в Незалежному бюро журналістських розслідувань «Свідомо».

Також, азербайджанці ознайомились діяльністю руху «Стоп цензурі» під час зустрічі з Аксінією Куріною, креативним директором громадської кампанії «Новий громадянин». А. Куріна розповіла про фотопроект "Під PRESSом" та  діяльність із забезпечення доступу до публічної інформації.

Продовженням цього дня стала зустріч з Єгором Соболєвим, координатором Незалежного бюро журналістських розслідувань «Свідомо». Є. Соболєв розповів про роботу бюро, основні напрямки розслідувань та побудову співпраці з регіональними партнерами. Незалежное бюро журналістських розслідувань «Свідомо» є одним із найбільших виробників журналістських розслідувань для місцевої преси - наразі воно співпрацює з  28 регіональними партнерами. Також Є.Соболєв розповів про діяльність бюро в освітній галузі, яка зараз здобуває все більшу актуальність для українського суспільства.

Крім того, під час навчального візиту азербайджанських журналістів до України було відзнято відео матеріал, присвячений проблемам свободи слова в Азербайджані.

Список учасників навчального візиту